Back

ADALET GRUBU ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL

DGS KURS PROGRAMI!

Bildiğiniz üzere DGS’de 50 Türkçe ve 50 Matematik sorusu için verilen süre 135 dakikadır. Adalet öğrencilerinin diğer bölüm öğrencilerinden farklı olarak hem Türkçe sorularını hem de matematik sorularını tam yapmaları gerekmektedir. Kontenjanların her sene daha da azaldığını da göz önünde bulundurunca Adalet bölümü öğrencilerinin işi diğer öğrencilere kıyasla mir miktar daha zordur.

Hal böyle olunca işimizi şansa bırakmamak için sadece Adalet öğrencilerine özel yoğunlaştırılmış bir DGS kurs programı hazırladık. Peki bu programda bizi neler bekliyor?

Öğrencilerin matematik dersinden korkmalarının en büyük nedenlerinden biri, matematik temellerinin olmamasıdır. Sıfır Matematik eğitimi ile temeli olmayan öğrenciler için başından bir temel inşa edecek, temeli olan öğrenciler ile de o temeldeki eksiklikleri gidereceğiz.
Matematik görmeyeli seneler oldu dediğinizi de duyar gibiyiz. Hiç merak etmeyin,
en baştan başlayacağız!

DGS adaylarının çok büyük çoğunluğu geometri dersine karşı bir ön yargı beslemekte ve sorularını çözmeye dahi çalışmamaktadır. Ancak DGS’de geometriden 7- 8 soru gelmektedir.  Bu sebeple Sıfır Geometri eğitimi ile geometriye en başından başlayacak, kesinlikle soru kaybetmeyecek ve rakiplerinize fark atacaksınız!

Adalet grubu öğrencileri diğer gruplardan farklı olarak haftada tam 8 saat yoğunlaştırılmış matematik eğitimi alacaktır. Matematik derslerinde alacağı eğitim ile soruları en kısa yoldan ve en doğru şekilde çözmeyi öğreneceksiniz. Matematik sorularını bitirdiğiniz zaman sürenizin bitmediğini görecek ve rahatlık Türkçe sorularına da zaman ayırabileceksiniz.

Adalet grubu öğrencileri diğer gruplardan farklı olarak haftada tam 4 saat yoğunlaştırılmış Türkçe eğitimi alacaktır. ÖSYM artık Türkçe sorularını oldukça çeldirici sormaktadır. Bu da sınav esnasında öğrencinin şıklar arasında kalmasına neden olmaktadır. Yoğunlaştırılmış Türkçe derslerinde öğretmenlerinizden öğreneceğiniz taktikler sayesinde hangi soru tarzında hangi çözüm yöntemini uygulamanız gerektiğini bilecek ve soru kaçırmayacaksınız.

DGS’yi kazanmak için Süre Yönetimi büyük önem taşıyor. Sınavlarda sorular uzun metinlerden oluşuyor ve bu metinlerin sonuna geldiğinizde metnin başını unutuyorsunuz. Hiç endişe etmeyin! Size vereceğimiz Hızlı Okuma Eğitimi ile uzun paragraf sorularını hızlıca okuyabilecek ve süre problemini tamamen aşmış olacaksınız.

Konuları biliyor olmanız sınavda başarılı olmanız için ne yazık ki yeterli olmuyor. Önemli olan sınav esnasında yeterli süre içerisinde o konuların sorularını doğru şekilde çözüyor olmak. Bunun için her ay düzenli olarak Sınav Stratejileri Eğitimi alarak sınav esnasında veya sınava hazırlık sürecinde kullanabileceğiniz çeşitli stratejiler öğrenecek, sınava en doğru şekilde hazırlanacaksınız.

Ön lisans alanınızı kodlayarak sizinle birlikte o alandan kaç kişinin sınava girdiğini ve sizin rakipleriniz arasındaki konumuzu görebileceğiniz tam 15 adet Türkiye Geneli Deneme Sınavı olacaksınız. Türkiye genelinde 19 şubemizle birlikte katılımın oldukça yüksek olduğu bu denemeler ile konumuzu görecek ve sınava hazır olacaksınız. Ayrıca kurum içi denemelerle birlikte toplamda 25 deneme sınavı olacaksınız.

Dönemin başında işlenen konular aradan zaman geçtiğinde unutulabiliyor. Bunun için konular işlenmeye başlandıktan tam 1 ay sonra tekrar niteliği taşıyan Ekstra Vitamin Kursu başlayacaktır. Bu kurs ile konularımız hem pekişmiş olacak hem de başa dönüp tekrar tekrar konuları hatırlamaya çalışmanız gerekmeyecektir. Ekstra Vitamin Kursu dönem boyunca 3 kere yapılacak yani bir konuyu toplamda 4 kere dinleme fırsatı bulacaksınız.

Ders Telafi Sistemi sayesinde katılım sağlayamadığınız kaçırdığınız dersleri başka bir gün başka bir grupla telafi ederek dinleyebilirsiniz. Bu sayede konularda geri kalmazsınız.

DGS’de matematik soruları rakamlardan ziyade sözel ifadelerden oluşmakta ve bu sözel ifadelerin denkleminin kurulması öğrenciden beklenmektedir. Sizler için geliştirdiğimiz Matematiğin Türkçesi dersi ile matematik sorularındaki Türkçesel ifadeleri matematiksel denklemlere dönüştürmeyi öğrenir, soruları rakiplerinizden çok daha hızlı çözersiniz.

Sınava son 1 ay kala tüm konularınız tamamen biter  ve Süper Soru Kampı başlar. Bu süreçte kamp fasikülleri ile sınav formatına uygun sorular çözer, öğretmenlerinizden çeşitli taktik ve teknikler öğrenirsiniz.

Unutmayın başarıyı belirleyen asıl zaman dilimi sınava son 1 ay kala kapılan çalışmadır.

Başarıya giden yoldaki en önemli unsurlardan biri de Profesyonel Rehberlik desteğidir. Kurs sürecinde kişiye özel çalışma programı hazırlanır. DGS Motivasyon Seminerleri ile öğrenciler sınava hazır hale gelecektir.

Ayrıca tercih döneminde kendi öğrencilerimiz öncelikli tercih hizmetinden faydalanacaktır.

DGS’ye özel tek yayın olan Tasarı Yayınlarından soru tutturan süper kaynaklar!

Geçtiğimiz yıllarda DGS’de pek çok soru yakaladığımız yayınlarımız ile DGS’ye tam anlamıyla hazır olacaksınız!

Dersleriniz defter niteliği taşıyan ders içi fasiküller üzerinden işlenir. Ders Fasikül Sistemi  sayesinde derste defter kullanmanıza gerek kalmaz, soruları deftere geçirmekle zaman kaybetmezsiniz. Bu sayede her ders en az 10-15 daha fazla soru çözme imkanı bulursunuz.

    Kurs Türü :

    I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.