Back

Tasarı Eğitim Kurumları 1984 yılında İstanbul’un Kadıköy ilçesinde kurularak Türkiye’de eğitimin öncüsü olmak yolunda ilk adımını atmıştır. Geçmişten günümüze Ön Lisans, Lisans ve Lisans Üstü olmak üzere birçok öğrenciyi hedeflerine ulaştırmak konusunda büyük başarılara imza atmıştır.

Türkiye’nin ilk DGS, ilk ALES kursunu açan ve giderek artan başarı oranıyla günümüze dek eğitimlerini sürdüren nadir bir eğitim kurumudur. Gelişim ve değişimin öncüsü olmak adına eğitim sistemini sürekli güncelleyen ve başarıda daima daha fazlasını isteyen kurum kimliği başarıya ulaşmada en büyük ölçüt olmuştur.

Tasarı Eğitim Kurumlarına olan ilgi ve yoğun talebin karşılanabilmesi adına farklı il ve ilçelerde şubeler açılmaya başlanmış ve günümüzde 3 büyük şehirde olmak üzere 12 şubeden oluşan bir eğitim ağı oluşturulmuştur. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya gibi büyük şehirlerde şubeleri bulunan Tasarı Eğitim Kurumları her yıl 2000’e yakın ön lisans öğrencisine Dikey Geçiş Sınavı aracılığıyla Türkiye’nin en seçkin üniversitelerini kazandırmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi gibi eğitim anlamında markalaşmış ve öğrencilerine değer katan üniversitelerin her yıl %80 kontenjanını Tasarı Akademi öğrencileri doldurmaktadır.

Tasarı Eğitim Kurumları son 10 yılda Dikey Geçiş Sınavında 12 Türkiye birincisi çıkararak başarının tesadüf olmadığını ve öğrencilerinin başarılı olmalarında büyük pay sahibi olduğunu her sınavda kanıtlamıştır. “Hedef Başarıysa Adres Tasarı” sloganını tüm alanlarda benimsemiş ve eğitimde başarıya ulaşmak için her engeli kolaylıkla aşmıştır. Öğrencilerin eğitiminde kalıplaşmış anlatımları geride bırakarak günümüz şartlarına uyum gösteren, teknolojinin imkânlarını kullanan, yeni neslin taleplerine ve beklentilerine ayak uyduran yapısıyla birçok eğitim kurumuna hem yönetim hem de eğitim açısından örnek teşkil etmiştir.

34 yıllık tecrübeye sahip olan Tasarı Eğitim Kurumları, köklü bir kurum kimliği kazanması ve her çevrede eğitim açısından takdir toplamasıyla öğrencilerine gelecekteki hedeflerine ulaşmada öncülük görevine devam etmektedir.